Posiadanie budynku wiąże się z kosztami jego utrzymania. Niezależnie czy ma funkcję mieszkalną, czy przemysłową. Dużą część stanowią rachunki ...

Obecnie bardzo popularną tematyką związaną z nowoczesnymi technologiami jest forma izolacji dachów płaskich oraz stropodachów.

Pianka poliuretanowa to jeden z najpopularniejszych materiałów wykorzystywanych do termoizolacji budynków. Jest to materiał, tworzący powłokę o doskonałych właściwościach izolacyjnych, ocieplających i uszczelniających.

Z definicji dachy płaskie są to konstrukcje wśród dachów o nachyleniu nieprzekraczającym 12 stopni. Taka budowa rodzi wiele korzyści i zalet, ale źle wykonana może okazać się kłopotliwa.

Woda, jako potencjalnie destrukcyjny czynnik, stanowi zagrożenie dla trwałości konstrukcji budowlanych. Kluczową cechą wodoszczelnej pianki poliuretanowej TermoPiany jest jej technologia zamkniętych komórek.

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób decyduje się na wykonanie izolacji dachu pianką poliuretanową. Jest to metoda, która cieszy się coraz większą popularnością ze względu na swoją skuteczność i uniwersalność.

Do zalet ocieplenia pianką pur przede wszystkim trzeba zaliczyć jakość. Charakteryzuje się niskim współczynnikiem przewodzenia ciepła, bo tylko 0,024 W/mK.

Nowoczesne oraz modernizowane domy coraz częściej zbliżają się wyglądem do prostych brył z płaskimi dachami.