Jaka jest cena izolacji dachu płaskiego?

Nowoczesne oraz modernizowane domy coraz częściej zbliżają się wyglądem do prostych brył z płaskimi dachami. Pomimo niskiego kosztu wykonania tego typu dachu, wzrasta problematyczność spowodowana między innymi częstymi zastoinami wody. Zmusza to inwestora do zastosowania jak najlepszego materiału hydroizolacyjnego. Bardzo małe spadki prowadzą do wolnego spływania, a nawet zostawania wody na powierzchni dachu. W konsekwencji powoduje to przedostanie się jej, przez niedokładną lub słabą hydroizolację do wnętrza budynku.

Metody izolacji dachu od zewnątrz

W dzisiejszych czasach występuje wiele różnych metod izolacji dachu od zewnątrz. Pozwalają one skutecznie zabezpieczyć powierzchnie dachu przed przeciekami wody przez przegrodę dachową do wnętrza budynku. Zabezpieczają przed naruszeniem struktury budynku oraz powstaniem grzyba oraz pleśni. Niektóre z dostępnych technologii niosą ze sobą także dodatkowe zalety dla właściciela obiektu. Do najpopularniejszych dostępnych aktualnie na rynku materiałów hydroizolacyjnych należą:

Izolacja dachu z papy:

Najpopularniejsza z metod. Także najtańsza. Ułożenie tej izolacji wydaje się proste. Jednak przy elementach znajdujących się na dachu typu: klimatyzatory lub anteny, może przysporzyć wielu problemów. Jest to jedno z dużych zagrożeń dla szczelności całej powłoki. Dodatkowo wraz ze starzeniem materiału zaczynają występować pęknięcia lub nieszczelności łączeń, które mogą doprowadzić do przecieków. Kolejną wadą papy jest brak paroprzepuszczalności. Jej wykorzystanie przy nieodpowiedniej wentylacji pomieszczeń w budynku, może spowodować zwiększenie ryzyka powstania pleśni oraz grzybów.

Izolacja dachu od zewnątrz z membran:

Służą one tylko do hydroizolacji. Ich montaż nie trwa długo. Podzielić można je na membrany gotowe do układania, które zgrzewa się za sobą bezpośrednio na miejscu oraz na wersje w formie płynnej. Przy wykonywaniu izolacji z płynnych membran przed zastosowaniem trzeba wcześniej użyć gruntów, wzmacniających powiązanie membrany z podłożem. Jest to jedno z droższych rozwiązań dostępnych na rynku.
Izolacja dachu z płyt styropianowych, wełny, PIR:

Izolacja dachu płaskiego przy użyciu tego materiału polega na położeniu gotowych płyt wypełnionych różnymi materiałami. Jak: styropian, wełna czy pianka PIR, a następnie dodaniu kolejnej warstwy w celu zamknięcia szczelin między połączeniami. Ta metoda pozwala Inwestorowi hydroizolawać jak i docieplić swój dach. Problemem najczęściej okazują się pęknięcia i szczeliny, które powstają przy połączeniach płyt. Dlatego istotny jest też materiał z jakie zostanie wykonane połączenie.

Izolacja pianką natryskową:

Ta metoda oprócz skutecznej hydroizolacji dalej klientowi także ocieplenie. Izolacja natryskowa z pianki poliuretanowej zapewnia szczelność płaskiego dachu. Materiał ten tworzy warstwę, która nie posiada łączeń. Dzięki czemu woda nie ma miejsca przez które mogła by się wedrzeć do wnętrza budynku. Szybkość prac, dodatkowe zalety oraz rozsądna cena izolacji dachu powodują, że pianka poliuretanowa z prac na dachach obiektów przemysłowych, wdarła się na rynek mieszkaniowy wielorodzinny oraz jednorodzinny.

Izolacja pianką dachu płaskiego

Za wyborem izolacji dachu pianką poliuretanową przemawia także trwałość materiału. Jego łatwość w zastosowaniu nawet w trudnodostępnych i problematycznych miejscach dla innych materiałów jest jego ogromna przewagą. Wpusty dachowe, przejścia z powierzchni poziomych na pionowe czy łączenia klimatyzatorów do podłoża nie stanowić będą problemu. Pianka poliuretanowa posiada także jedne z najlepszych właściwości termoizolacyjnych. A dzięki wcześniej wspomnianym braku łączeń w materiale, nowa izolacja nie posiada także mostków cieplnych.

Cena izolacji pianką natryskową dachu płaskiego

Przy wyborze izolacji dachu płaskiego warto pod uwagę brak pięć czynników:

  • cena: składa się z wielu czynników, m.in. kosztu materiału, czasu pracy, czy odległości wykonawcy od miejsca realizacji.
  • wykonanie prac: istotne jest doświadczenie wykonawcy, wyposażenie w profesjonalny sprzęt.
  • stosunek ceny do efektywności materiału: jakie korzyści klient może otrzymać za ustalona cenę.
  • dobór materiału do swojego dachu: wybór materiału do hydroizolacji powinien być zgodny z uwarunkowaniami powierzchni dachowej.
  • potrzeby klienta względem materiału: korzyści oraz potrzeby jakie chce zaspokoić klient.

Jeśli zainteresowała Cię technologia oraz cena izolacji dachu od zewnątrz pianką poliuretanową zapraszamy do skorzystania z naszego formularza wyceny.