Licheń 98’

Termopian – izolacje natryskowe
z 30 letnią tradycją

Grupa Termopian działa na polskim rynku od 1988 roku. Przez ponad 25 lat swojej działalności oferuje usługi w zakresie hydroizolacji i termoizolacji oraz konsekwentnie wprowadza na rynek nowoczesne materiały izolacyjne. Od 1991 roku, jako jedna z pierwszych polskich firm, wykonuje izolacje natryskowe systemami poliuretanowymi. Wysoka jakość prac została potwierdzona przez jednego z największych na świecie producentów chemii – firmę BASF, która w roku 1995 udzieliła spółce Termopian autoryzacji. Ciągły rozwój doprowadził do stworzenia wyspecjalizowanych podmiotów gospodarczych tworzących Grupę Termopian. Przez cały ten okres łączna powierzchnia wykonanych izolacji natryskowych wyniosła około 1 mln m2.

Zebrane w trakcie działalności doświadczenia pozwoliły na wdrożenie produkcji własnych nowoczesnych materiałów:

Termopiana

termo i hydro izolacja natryskowa

Izolbest

farba do dachów z pianek poliuretanowych

Hydrobest

natryskowa hydroizolacja ichemoizolacja, polimocznik

Produkty te zostały opracowane w firmie Termopian i poddane niezbędnym badaniom, między innymi w Instytucie Techniki Budowlanej oraz Państwowym Zakładzie Higieny.

Jednym z najważniejszych elementów stanowiącym o sukcesie jest wysoka jakość prowadzonych prac. Naturalnym krokiem stało się więc wdrożenie w roku 2000 normy ISO9001. System zarządzania jakością obejmuje praktycznie wszystkie aspekty działalności. Gwarantuje to z jednej strony wysoki i powtarzalny poziom gotowych inwestycji i produktów, a z drugiej pozwala na ciągłe monitorowanie i poprawianie warunków pracy.

Współpracujemy z wieloma śląskimi spółdzielniami mieszkaniowymi, szkołami wśród których mamy opinię solidnego partnera.

Grupa Termopian ma na swoim koncie sporo nagród i wyróżnień. Między innymi uzyskała Złoty Laur Umiejętności i Kompetencji, Wielką Nagrodę Izby Budownictwa, tytuł Przedsiębiorstwa Fair Play przyznany przez Krajową Izbę Gospodarczą, Śląską Nagrodę Jakości. W roku 2014 podczas XLV Międzynarodowych Targów Budownictwa „Twój Dom 2014” została uhonorowana Nagrodą Główną Śląskiej Izby Budownictwa za produkt Izolbest oraz Pucharem Prezydenta Miasta Bielska – Białej za wdrażanie najwyższej jakości systemów izolacji termicznych, wodochronnych i chemoodpornych.

Grupa Termopian poprzez członkostwo w Regionalnej Izbie Gospodarczej w Katowicach oraz Śląskiej Izbie Budownictwa działa na rzecz rozwoju przedsiębiorczości i promowania wysokich standardów prowadzenia biznesu. Oprócz tego jako członek Polskiego Związku Producentów i Przetwórców Izolacji Poliuretanowych „SIPUR” wspiera działania promocyjne, legislacyjne oraz edukacyjne związane z izolacjami poliuretanowymi.