Wodoszczelna pianka poliuretanowa

Dzisiejsze czasy wymagają od właścicieli ciągłej dbałości o trwałość i efektywność energetyczną budynków. Coraz częściej wybór pada na nowoczesne rozwiązania. W dziedzinie izolacji nabiera to szczególnego znaczenia. Sposobów na wodoszczelną ochronę budynku jest wiele. Dostępne na rynku materiały mają swoje zalety i wady. Nie każdego zawsze można użyć. Na tle innych  coraz bardziej wyróżnia się piana poliuretanowa o strukturze zamkniętych komórek w tym nasz rodzaj pianki TermoPiana.

Technologia zamkniętych komórek kluczem do skutecznej ochrony przed wodą

Woda, jako potencjalnie destrukcyjny czynnik, stanowi zagrożenie dla trwałości konstrukcji budowlanych. Kluczową cechą wodoszczelnej pianki poliuretanowej TermoPiany jest jej technologia zamkniętych komórek. Właściwości piany, działające jak bariera, przekładają się na zminimalizowanie ryzyka przenikania wody do struktury budynku. To właśnie ta technologia stanowi fundament skutecznej ochrony przed przeciekami, minimalizując ryzyko uszkodzeń spowodowanych działaniem wody. Nasz rodzaj piany pur nie dopuszcza do przesiąkania wody. Potwierdza to Krajowa Ocena Techniczna przy sprawdzeniu przesiąkliwości słupa wody 1000 mm w czasie 24 godzin. Badanie wykonał Warszawski Instytut Technologiczny.

Natrysk wodoszczelnej pianki poliuretanowej

Zastosowanie wodoszczelnej pianki poliuretanowej w konstrukcjach budowlanych

Pianę PUR zamkniętokomórkową wykorzystuje się głównie w budownictwie. Chroniąc przed wilgocią, przynosi także korzyści w izolacji termicznej. Jej właściwości wodoszczelne oraz ocieplające sprawiają, że stanowi świetne rozwiązanie na:

  • dachach: miejsce szczególnie narażone na oddziaływanie warunków atmosferycznych jak deszcz czy śnieg. Do tego straty ciepła poprzez dach potrafią wynosić aż do 20%. Dlatego właściwości ocieplające piany sprawdzają się idealnie w tym miejscu. Decydując się na pianę, znika problem dostarczania materiału na połacie dachowe (wysokość). Wykorzystuje ona do układania metodę natryskową
  • ścianach: podobnie jak w przypadku dachu stanowi skuteczną barierę przeciwwilgociową. Jej elastyczność jest korzystna w przypadku minimalnych ruchów strukturalnych budynku. Zmniejsza bowiem ryzyko pęknięć. Jednolitość struktury gwarantuje redukcję mostków cieplnych. Co jest niezwykle istotne dla utrzymania stałej temperatury wewnątrz budynku i ograniczenia strat ciepła.
  • fundamentach: zagrożonych działaniem wód gruntowych. Piana poliuretanowa działa jako skuteczna bariera, chroniąc fundamenty przed wilgocią. Jej trwałość zapewnia długoletnią ochronę fundamentów. Przekładając się na mniejsze ryzyko konieczności przeprowadzania kosztownych napraw w przyszłości.

Poliuretanowy produkt jest wszechstronnym rozwiązaniem, które można zastosować w różnych rodzajach budynków:

  • mieszkalnych: domy jednorodzinne, budynki wielorodzinne, 
  • komercyjnych: biura, sklepy, restauracje czy hotele,
  • przemysłowych: hale produkcyjne, magazyny czy obiekty logistyczne
  • gospodarczych:  obory, stajnie, magazyny rolnicze czy hale maszyn
  • instytucji edukacyjnych i sportowych: szkoły, przedszkola, uczelnie, a także obiekty sportowe
  • użyteczności publicznej: urzędy, sądy, kościoły, katedry, szpitale, przychodnie, muzea

Zastosowanie pianki PUR jest inwestycją, która podniesie komfort życia, poprawi efektywność energetyczną budynku, a zarazem zmniejszy rachunki za ogrzewanie oraz klimatyzację, 

Dach płaski zabezpieczony pianą
Przykład dachu po aplikacji materiału

Oferta nowoczesnej izolacji 

Zachęcamy do skorzystania z naszej wysokiej jakości usługi natrysku izolacji pianką zamkniętokomórkową. Jesteśmy gotowi wykonać zlecenia zarówno nowo powstających budynków, jak i tych poddawanych modernizacji. Wybierając nasz natrysk pianki poliuretanowej, stawiasz na jedno z najnowocześniejszych i najbardziej efektywnych rozwiązań dostępnych na rynku. Nasza oferta ma szereg zalet, takich jak doskonałe właściwości izolacyjne, wodoszczelność powłoki, doskonała przyczepność materiału, a także szybka i precyzyjna aplikacja. Dzięki naszej usłudze inwestujesz nie tylko w oszczędność finansową, ale także w długoterminowy spokój i komfort energetyczny Twojego budynku.

Skorzystaj z naszej oferty:

mail: termopian@termopian.com.pl

tel.: 32/214-45-80

Próbki wodoszczelnej piany pur
Przekrój pokazujący warstwowość materiału