Termopiana – izolacje natryskowe

TermoPiana to innowacyjny rodzaj Piany PUR stosowany w budownictwie jako termoizolacja oraz hydroizolacja. W porównaniu z tradycyjnymi materiałami zapewnia jedne z najwyższych parametrów izolacyjnych. Produkt powstał na bazie pianki poliuretanowej. Znajduje zastosowanie w izolacjach dachów, poddaszy, podłóg czy stropów piwnic. Skutecznie likwiduje występujące nieszczelności oraz podnosi parametry izolacyjności przegrody budowlanej. To nowoczesne rozwiązanie pozwala wyraźnie zmniejszyć koszty ogrzewania i eksploatacji obiektu.

TermoPiana wykorzystywana jest do natryskiwania już istniejących pokryć dachu, a w tym na papę, beton, płytę wiórową oraz blachę trapezową, płaską i falistą. Pozwala zwiększyć żywotność i funkcjonalność konstrukcji, a przy tym zapewnia znakomitą oszczędność energii ogrzewania budynku. Produkt jest w pełni bezpieczny dla środowiska – nie niszczy warstwy ozonowej oraz może zostać poddany recyklingowi. Wszystkich zainteresowanych ofertą firmy Termopian już dziś zachęcamy do kontaktu.

OPIS TECHNOLOGII

TermoPiana jest nowatorskim rozwiązaniem w zakresie natryskowych termoizolacji i hydroizolacji przegród budowlanych. Została indywidualnie zaprojektowana i stworzona z myślą o uzyskaniu jak najwyższych parametrów izolacyjnych (λ = 0,024 W/mK), znacznie przewyższając tradycyjne materiały. TermoPiana jest stworzona na bazie pianki poliuretanowej, a sposób jej produkcji jest prawnie chroniony patentem w Urzędzie Patentowym RP.

Miejscem powstawania pianki TermoPiana jest budowa, gdzie jest natryskiwana na istniejące podłoże, które ma zostać zaizolowane. W wyniku prac natryskowych uzyskana TermoPiana stanowi jednolitą, monolityczną izolację bez spoin i łączeń (eliminacja mostków termicznych). Może zostać natryśnięta niemalże na każde podłoże, w tym beton, cegły, papę, deski i blachę, ponieważ posiada ona bardzo wysokie parametry przyczepności do podłoża. Ponadto nie ma obawy, że pianka TermoPiana spłynie z powierzchni pionowych.

W zakres stosowania TermoPiany wchodzą izolacje dachów, poddaszy, stropów piwnic, podłóg itp.
Podstawowym zadaniem TermoPiany jest eliminacja występujących nieszczelności oraz podniesienie parametrów izolacyjności przegrody budowlanej. Dzięki lepszej izolacji termicznej TermoPiana znacznie ograniczy koszty ogrzewania i eksploatacji budynku.

Powstawanie TermoPiany zawdzięcza się reakcji chemicznej dwóch komponentów starannie dobranych i przetwarzanych w ściśle określonej temperaturze pod wysokim ciśnieniem. Tylko zapewnienie odpowiednich parametrów przetwarzania gwarantuje otrzymanie TermoPiany o odpowiednich parametrach.

TermoPiana jest produktem dbającym o środowisko dzięki podnoszeniu efektywności energetycznej budynku. Ponadto TermoPiana jest produktem, który może zostać poddany recyklingowi i ponownie użyty jako izolacja termiczna.

Rejestr wszystkich budów i indywidualnych kart gwarancyjnych dla wykonanych prac został stworzony w trosce o najwyższe dobro klienta, aby miał on 100% pewność, że posiada oryginalną TermoPianę. Jeśli posiadasz wykonany natrysk TermoPiany, a nie dostałeś karty gwarancyjnej, zgłoś się do nas.

Miejscem produkcji komponentów do powstawania pianki TermoPiany są Czechowice-Dziedzice w siedzibie firmy Termopian, będącej jedynym w Polsce producentem i wykonawcą TermoPiany. Jeśli zaoferowano Państwu TermoPianę z innego źródła skontaktuj się z firmą Termopian celem weryfikacji autentyczności pochodzenia.

TermoPiana posiada pozytywną opinię i dopuszczenie do stosowania w budownictwie na podstawie aprobaty technicznej oraz atestu PZH.

Jesli jesteś zainteresowany Termopianą to tutaj możesz poznać orentacyjną cenę pianki.

ZALETY
  • redukcja mostków termicznych
  • bardzo dobra przyczepność do podłoża
  • oszczędność energii
  • jednoczesna termoizolacja i izolacja przeciwwodna
  • paroprzepuszczalność
  • bezspoinowość
  • przyjazna dla środowiska naturalnego
  • wyższy opór cieplny niż tradycyjne materiały izolacyjne