Płaski dach – to jest coś dla Ciebie

W budownictwie zwykło się mawiać, że podstawą trwałej konstrukcji jest solidny fundament. Lata pracy na dachach nauczyły nas jednak jeszcze jednego – nawet najtrwalsza budowla wymaga ochrony. A równie istotnym elementem, prócz starannie sporządzonego fundamentu jest trwała oraz przede wszystkim szczelna konstrukcja dachowa. Nad formą dachu warto się zastanowić, nie tylko przez pryzmat walorów estetycznych które dostarcza, ale także ze względu na rolę jaka spełnia. Prawidłowo bowiem sporządzona konstrukcja dachowa stanowi główną przegrodę, zabezpieczającą niższe kondygnacje przed działaniem czynników zewnętrznych takich jak deszcz, wiatr czy mróz. Co równie ważne, dach zabezpiecza budowle przed nadmierną ucieczką wytwarzanego ciepła w okresie zimowym, zaś latem chroni przed zbytnim nagrzewaniem budynku. Wobec tego nasuwa się pytanie, jaki będzie najodpowiedniejszy model dachu, który nie tylko zadowoli nasze oko, ale jednocześnie zapewni nam ochronę? A także jaką metodę izolacji wybrać, aby tym samym zapewnić sobie skuteczność i w znacznym stopniu obniżyć koszty ogrzewania?

Oszczędne konstrukcje dachowe dzisjejszych czasów

Na rynku istnieje wiele konstrukcji połaci dachowych. Obecnie do najbardziej popularnych zalicza się klasyczne dachy dwuspadowe, jednakże swego rodzaju renesans przechodzą wieńczące budynki, nowoczesnej architektury, dachy płaskie (inaczej stropodachy). Popularność dachów płaskich nie wynika tylko z ciekawej strony wizualnej, w niczym nie przypominającej „sztandarowych klocków” z lat 90 ale także, ze znacznie większej możliwości aranżacji tego typu budynku zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz. Dodatkowo decydując się na dach płaski jesteśmy w stanie obniżyć koszt inwestycji nawet o 20% w stosunku do klasycznego dachu dwuspadowego. Jednakże taka forma dachu, ze względu na konstrukcje wymaga zastosowania perfekcyjnego materiału izolacyjnego.

Jako firma dysponujemy jednym z najnowocześniejszych i najlepszych materiałów, dostępnych na rynku, przeznaczonym do termoizolacji oraz hydroizolacji dachów płaskich. Technologia TermoPiany stworzona została na bazie piany poliuretanowej i posiada jak dotąd jedne z najwyższych parametrów izolacyjnych (λ = 0,024 W/mK), znacznie przewyższające tradycyjne materiały stosowane przy dachach płaskich. Jej natryskowa forma aplikacji, pozwala na szczelne i równomierne rozłożenie materiału, tym samym zabezpieczając dach przed tworzeniem się tak zwanych mostków termicznych. Co jeszcze powoduje, że TermoPiana firmy Termopian jest idealnym rozwiązaniem dla dachów płaskich? Otóż produkt ten ze względu na charakteryzującą go wodoszczelność zabezpieczy płaskie powierzchnie przed szkodliwym działaniem wód oraz śniegu. Ponadto nie traci on swych właściwości wraz z upływem lat. Nową powłokę pokryć należy dodatkowo ochronną farbą Izolbest która zabezpiecza ją przed szkodliwym działaniem promieni UV.

Gdzie sprawdzi się technologia TermoPiany?

Technologia TermoPiany znakomicie sprawdza się również przy powierzchniach dachowych konstrukcji wielkopowierzchniowych, takich jak hale produkcyjno – montażowe, hale magazynowe, a także zespołu budynków mieszkalnych jak na przykład bloki. System natryskowej izolacji PUR doskonale radzi sobie z trudnodostępnymi miejscami na tego typu dachach, gdzie zwykle montowane są bardziej złożone systemy instalacji, dostosowane do specyfiki przeznaczenia budynku oraz jego użytkowania. Prócz tego należy dodać, że powstała na dachu gotowa piana charakteryzuje się dużą lekkością, dzięki czemu nie obciąża znaczącą konstrukcji dachowej.

Zastosowanie nowoczesnej natryskowej TermoPiany jest z pewnością rozwiązaniem, które przeważy o wyborze modelu dachu płaskiego, ponieważ skutecznie mierzy się z większością trudności, charakterystycznych dla tego typu zadaszenia. TermoPiana jest jednocześnie jednym z najlepszych na rynku rozwiązań przeznaczonych do rewitalizacji już istniejących konstrukcji z dachem płaskim. Decydując się na zastosowanie termoizolacji firmy Termopian mamy pewność, że dokonaliśmy najlepszego wyboru, dlatego warto już dziś skontaktować się z naszym specjalistą i omówić szczegóły.

Zapraszamy do kontaktu.

– 32/ 214-45-80

termopian@termopian.com.pl