Jak samemu zabezpieczyć dach z piany poliuretanowej?

Przy wyborze odpowiedniego materiału izolacyjnego, zwracamy uwagę nie tylko na skuteczność danego produktu, równie istotna jest także jego trwałość. W efekcie bowiem dążymy do tego, aby wykonana termoizolacja dachu znacząco poprawiła komfort użytkowania budynku obniżając przy tym koszty ogrzewania, ale również nie narażała nas na prace remontowe w przyszłości. W sytuacji kiedy decydujemy się na izolację metodą natryskową PUR, należy pamiętać o zabezpieczeniu powłoki, aby nie ulegała ona niszczeniu pod wpływem szkodliwego działania promieni UV. W takim wariancie, wartym uwagi rozwiązaniem jest propozycja Grupy Termopian, która do termoizolacji podchodzi kompleksowo. Prócz TermoPiany – materiału o rewelacyjnych właściwościach termo i hydroizolacyjnych, oferuję również ochronną farbę Izolbest, zapewniającą perfekcyjną ochronę powierzchni piany poliuretanowej.

Na czym polega technologia połączenia piany PUR z farbą?

Technologia TermoPiany bazuje na pianie poliuretanowej i jest obecnie jedną z najnowocześniejszych oraz najskuteczniejszych metod termo i hydroizolacyjnych. Produkt ten może zostać nałożony na większość powierzchni w tym beton, cegłę, papę, deski czy blachę. W formie natrysku nakładany jest na powierzchnie, tworząc jednolitą oraz szczelną powłokę, która nie traci swych właściwości izolacyjnych wraz upływem lat. Warstwę ochronną piany poliuretanowej tworzy dodatkowa powłoka farby Izolbest. Jest to produkt specjalistyczny, którego skład opracowany został przez zespół ekspertów, tak aby skutecznie chronić TermoPianę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Sposób jej nakładania jest bardzo prosty, dlatego w przypadku farby Izolbest istnieje możliwość wykonania aplikacji samodzielnie lub poprzez naszą doświadczoną ekipę.

Gdzie kupić farbę do piany PUR Izolbest?

Farba przygotowywana jest w siedzibie firmy skąd za pośrednictwem kuriera dostarczana jest na wskazany adres. Dbając o jak najwyższą jakość produktów i usług stosujemy wysokiej klasy zabezpieczenia, by mieć pewność że farba trafi do odbiorcy w stanie nienaruszonym. Ponadto stale dysponując odpowiednią ilością produktu jesteśmy w stanie realizować zamówienia błyskawicznie, tym samym umożliwiając klientowi wysyłkę nawet w tym samym dniu roboczym.

Farba trafia do odbiorcy jako produkt gotowy. O jej prawidłowych właściwościach technicznych świadczyć będzie jej wygląd. Pożądana powłoka farby powinna być gładka, pozbawiona pęcherzy oraz obcych wtrąceń. W przypadku indywidualnie zamawianego koloru farby, po otwarciu należy również potwierdzić poprawność jej odcienia. Po dokładnym przemieszaniu nadaje się do użytku. Specjalistyczna farba ochronna Izolbest może być nakładana za pomocą takich narzędzi jak wałki malarskie, szczotki, pędzle oraz maszynowy natrysk hydrodynamiczny (np. malowarki Adal, Graco). Prace wykonywać należy w rękawiczkach ochronnych. Niezależnie od rodzaju podłoża, nakładanie farby powinno zostać poprzedzone usunięciem z powierzchni dachu wszelkich zanieczyszczeń mechanicznych. Dla trwałości produktu, ważne jest również dokładne odtłuszczenie zabrudzonych miejsc. Istotne w procesie nakładania farby Izolbest jest zachowanie odpowiednich warunków atmosferycznych, dlatego przed rozpoczęciem aplikacji warto zapoznać się z aktualną prognozą na najbliższe godziny. Podczas malowania dachu należy unikać dni z wysoką wilgotnością powietrza oraz deszczowych. Pogoda w tym dniu powinna być ustabilizowana, zaś minimalna temperatura na zewnątrz musi wynosić co najmniej 10 st. C. Zgodnie ze sztuką, proces aplikacji ochronnej farby Izolbest wykonywany jest dwukrotnie, przy czym naniesienie drugiej warstwy farby powinno odbywać się prostopadle do kierunku nanoszenia warstwy pierwszej.

W typowych warunkach proces schnięcia farby, przy sprzyjających warunkach pogodowych, zajmuję około dwóch godzin na jedną warstwę. Prace należy zaplanować tak aby zakończyć je przed nadejściem wieczornej rosy. Ponadto w trakcie wysychania powłoki, należy zabezpieczyć ją przed działaniem deszczu. wody i mrozu. Po zakończonej pracy narzędzia wystarczy przepłukać pod strumieniem bieżącej wody, następnie pozostawić do wyschnięcia. Farba nie niszczy narzędzi, którymi ją nakładamy, dlatego śmiało mogą one być wykorzystane ponownie. Pamiętajmy także o przemyciu dłoni wodą z mydłem po ukończonej pracy.

W przypadku wszelkich wątpliwości podczas nakładania farby, jesteśmy do Państwa dyspozycji.
www.termopian.com.pl
– 32 / 214 45 80 lub termopian@termopian.com.pl