Zalety korzystania z farby Izolbest

W ostatnich latach branża budowlana przechodzi niemały rozkwit. Znaczny popyt na budownictwo pierwotne, nieprzemijający trend budowy domów pasywnych, a także coraz bardziej restrykcyjne dyrektywy dotyczące energochłonności budynków spowodowały że inwestorzy coraz częściej i chętniej sięgają po nowoczesne rozwiązania termoizolacyjne. Wśród tak szerokiego wachlarza możliwości warto zwrócić uwagę na skuteczną technologię TermoPiany pokrytą farbą Izolbest.

TermoPiana jest produktem powstałym na bazie piany poliuretanowej, która naniesiona na powierzchnie tworzy jednolitą strukturę o wysokim stopniu przyczepności. Natryskowa forma aplikacji eliminuje najczęstsze problemy związane z termoizolacją – szczelne rozłożenie materiału na całej powierzchni dachowej, w tym także problematyczne jej części takie jak kominy lub instalacje wentylacyjne oraz tworzenie się mostków termicznych. Pokrycia dachowe z zastosowaniem piany PUR (piana poliuretanowa) narażone są na szkodliwe działanie promieniowania UV, dlatego zwykle zabezpieczane są farbą malarską. Jednakże nim zdecydujemy się na wybór „zwykłej” farby warto ostatecznie rozważyć specjalnie przeznaczoną do tego celu ochronną farbę Izolbest. Posiada ona w swym składzie między innymi filtry UV oraz odpowiednią proporcję barwników, zapewniając tym samym jeden z najwyższych stopni ochrony pokryć dachowych przed szkodliwym działanie promieni UV.

O tym jakie jeszcze korzyści niesie za sobą zastosowanie TermoPiany i Izolbestu na powierzchnie dachowe można przeczytać w poprzednim artykule do którego chętnie Was odsyłamy (link do artykułu), dzisiaj natomiast chcielibyśmy się skupić nad przewagą jaką gwarantuje farba Izolbest w porównaniu do innych farb.

Farba do pian poliuretanowych – Izolbest

 • Jednoskładnikowość
  Jednoskładnikowa struktura farby Izolbest powoduje, że produkt ten w konsystencji przypomina farby malarskie, które widzimy na półkach sklepów budowlanych i na które z pewnością zdecydowalibyśmy się w obawie, że zastosowanie ochronnych produktów specjalistycznych może być dla nas zbyt skomplikowane. Jednorodność oznacza również, że decydując się na Izolbest otrzymujemy gotowy do nałożenia produkt, tym samym produkcję preparatu zostawiamy producentowi. Farba ta jest gotowa do nałożenia zaraz po jej wymieszaniu.
 • Łatwość nakładania
  Pozytywnym zaskoczeniem może się okazać również informacja, że produkt ten nie wymaga specjalistycznego sprzętu do nakładania. Otóż prostota użycia jest kolejną cechą, która przemawia na korzyść tego produktu. Farbę Izolbest nakładać można za pomocą wałków malarskich, szczotek, pędzli, a także specjalistycznego sprzętu hydrodynamicznego. Tym samym zakup farby nie wiąże się z dodatkowymi kosztami związanymi z pozyskaniem narzędzi malarskich. Ponadto składniki farby nie wchodzą w reakcje z innym materiałami nie niszcząc przez to sprzętu. Po zakończonej pracy wystarczy umyć go wodą.
 • Wysoka wydajność
  Farba Izolbest jest także produktem o wysokim stopniu wydajności. Kilogram farby pozwala na pokrycie ponad 1,5 metra powierzchni. Zapewnia to solidne wykończenie powierzchni dachowych.
 • Ekologia
  W dobie działalności ekologicznej i ogromnej świadomości wpływu naszego działania na zachowanie zdrowej i czystej planety nie sposób nie wspomnieć o bezpieczeństwie tego produktu dla środowiska naturalnego. Farba Izolbest jest produktem nietoksycznym a brak lotnych rozpuszczalników czyni ją bezpieczną dla otoczenia.
 • Polski produkt
  Decydując się na zakup Izolbestu od firmy Termopian mamy gwarancje jakości potwierdzonej ponad 30-letnim doświadczeniem w branży. Czas i praca poświęcona działalności na dachach pozwoliła na opracowanie najwyższej klasy receptury, cieszącej się uznaniem wśród klientów zarówno wśród krajowego jak i zagranicznego rynku. Wysoko wykwalifikowani fachowcy służą doradztwem zarówno w początkowym etapie inwestycji oraz przy ich wykonaniu.

Budowa domu jest jedną najpoważniejszych decyzji inwestycyjnych każdego gospodarstwa domowego. Nie często wiąże się ona z niemałymi kosztami, z którymi musimy się liczyć nie tylko na etapie budowy ale również w późniejszych latach na etapie konserwacji. Warto zatem już podczas planowania rozważyć nowoczesne i przede wszystkim skuteczne metody termoizolacji aby w późniejszym czasie móc cieszyć się solidną konstrukcją zapewniającą nam pewność i spokój. Liczymy, że jeśli tak będzie gwarancję tą zapewnią Państwu materiały firmy Termopian.