Dlaczego wybrać na dach farbę w kolorze białym?

 Czemu wybrać biały kolor?

To pytanie może wydawać się dziwne za pierwszym razem. Dach musi być odporny na wiele czynników. Między innymi wiatr, deszcz, śnieg, mróz czy promieniowanie słoneczne. Istotne jest także jego regularna kontrola. W razie potrzeby szybka reakcja pozwoli na uniknięcie skomplikowanej naprawy i  wysokich kosztów z tym związanych. Ogromnym problemem jest także nagrzewanie się powłoki dachowej w upalne dni. Co może powodować przekazywanie tej temperatury do wnętrza budynku. Tu z pomocą przychodzi farba Izolbest Biała, która dostępna jest już w naszej ofercie.

Zalety białej farby

W środku upalnego lata temperatura na powierzchni dachu potrafi dochodzi nawet do 70°C.  Przez co do pomieszczeń  poprzez przegrodę dachową lub przez otwarte okna może dostawać się podwyższona ciepłota. Negatywnie wpływając na komfort życia. Duży wpływ na nią ma kolorystyka powierzchni. Dzięki wykorzystaniu Izolbestu Białego twój dach z piany pur zmniejszy swoją temperaturę nawet o 35% względem papy. Porównując ją do innych barw można osiągnąć do 23% mniejszą temepraturę. Odpowiedzialna za to kolorystyka skuteczniej odbija promienie słoneczne, nie doprowadzając do jego nadmiernego nagrzewania się. Wszystko to udało się uzyskać przy zachowaniu pozostałych świetnych właściwości farby.  Nadal jest ona ekologiczna (bez rozpuszczalników). Łatwa w aplikacji i o dużej wydajności. Z 1 kilograma można pomalować 1,5m2 i to przy podwójnym malowaniu. Idealnie sprawdzi się do ochrony twojego powłoki z pianki poliuretanowej.

Kilka przykładów:

Wyniki z innego słonecznego dnia:

Wyniki z innych przyrządów:

Porównanie temperatur w odniesieniu do różnych barw
Porównanie białej i bordowej
Porównanie białej i szarej

Dobór białej kolorystyki a panele fotowoltaiczne

Estetyka wykonania budynku jest ważna, jednak przy płaskich powierzchniach schodzi na dalszy plan. Liczy się efektywność, którą biały kolor zapewnia. Stosując tę barwę, zapewniamy sobie większe korzyści i oszczędności z technologii paneli fotowoltaicznych. Związane jest to z ich relacją wydajności do temperatury. Najbardziej efektywne są one wystawione na dużą ilość nasłonecznienia, nie grzejąc się przy tym nadmiernie. Dlatego stosując najmniej nagrzewający się odcień zmniejszamy temperaturę podłoża i otoczenia pozytywnie wpływając na je same. Tym samym korzyści z tej instalacji są jeszcze większe.

 

Jesli jesteś zainteresowany tą barwą zapraszamy do zakupu bezpośrednio u producenta czyli u nas.
Pod numerem telefonu 32 / 214 -45 -80 lub przez formularz wyceny dostępny na stronie internetowej.