Ile kosztuje zabezpieczenie piany PUR?

Zabezpieczenie dachu z pianki PUR – możliwości

Dach z pianki PUR (poliuretanowej) można zabezpieczyć na różne sposoby. Od wykorzystania farb, po użycie membran. Wybór możliwych opcji różni się od siebie metodą zastosowania, zużyciem materiału, ceną, czasem trwania realizacji. Zabezpieczenie piany jest obowiązkowe, bo pomimo dużej odporności pianki PUR zamknięto-komórkowej na czynniki środowiska naturalnego oraz działania człowieka jest ona wrażliwa na działanie promieni słonecznych, czyli UV. Promienie te powodują degradacje pianki poliuretanowej, co w konsekwencji może prowadzić do utraty jej właściwości. Przypominając, dzięki zastosowaniu pianki PUR – TermoPiany, uzyskamy bezspoinowe, całkowicie szczelne pokrycie zewnętrzne dachu, które zarazem jej hydroizolacją jak i ociepleniem. Ta nowoczesna technologia pozwala, bez przeszkód i dodatkowych prac, na uzyskanie przez klienta wspomnianych korzyści z nowej powłoki dachowej.

Ochrona pianki PUR – zalety farby Izolbest

Do zabezpieczenia pianki PUR można wykorzystać farbę Izolbest. Ta jednoskładnikowa ciecz chroni pianę poliuretanową przed promieniami UV. Farba bazuje na dyspersji akrylowej bez rozpuszczalników oraz lotnych substancji co wskazuje, że nie jest mieszaniną niebezpieczną. Farby wodne, do jakich należy farba Izolbest są wygodniejsze w nakładaniu oraz zdrowsze niż farby z rodzaju rozpuszczalnikowych. Izolbest stanowi ostateczne pokrycie nowej powłoki dachowej. Do podstawowych zalet można zaliczyć jego wysoką wydajność, tylko 0,6 kg na 1 m2 przy dwukrotnym malowaniu. Farba zachowuje swoją elastyczność nawet przy niskich temperaturach, jest nietoksyczna, posiada bardzo dobrą przyczepność do podłoża oraz jest paroprzepuszczalna. Można ją wykorzystać do pomalowania blachy ścianek bocznych lub kominów w celu zachowania jednolitego koloru dachu. Dzięki specjalnym dodatkom farba:

  • przeciwdziała rozwojowi grzybów i pleśni,
  • ułatwia wyczyszczenie sprzętu użytego do malowania

Jak stosować zabezpieczenie do pianki PUR ?

Produkt ten jest dostępny dla osób, które chcą same wykonać zabezpieczenie swojego dachu jak i firm zajmujących się zawodowo natryskiem pian poliuretanowych. Prostota jej zastosowania umożliwi każdemu na wykonanie tej czynności. Możliwość użycia prostych narzędzi takich jak pędzel, wałek czy szczotka pozwoli każdemu w dostępny sposób ją zaaplikować. Oczywiście duże powierzchnie do malowania dachów na przykład: magazynów, hangarów czy budynków produkcyjnych szybciej wykona się przy użyciu profesjonalnych maszyn z pistoletami (Adal, Graco) do nakładania farby. Jak każdą farbę, należy ją przez użyciem porządnie wymieszać. Bezpośrednio po zakończonych pracach (przed wyschnięciem farby) wystarczy wykorzystywane narzędzia umyć wodą, żeby zachować ich czystość. Farba w opakowaniu jest ważna rok od dnia produkcji.

Cennik ochrony piany PUR – farby Izolbest

Farba Izolbest jest dostępna w dwóch podstawowych kolorach- szarym (zbliżone do RAL 7040) oraz brązowym (zbliżone do RAL 3009). Na specjalne zamówienie wykonuje się inne, dopasowane pod wybór klienta, kolory. Warto, żeby kolor dachu pasował klientowi oraz żeby wpasowywał się w okoliczny trend. Do wyboru klienta są dwa opakowania: wiaderko – 15 kg lub beczka – 250 kg. Farba jest jednym z najtańszych rozwiązań na rynku. Jego trwałość na dachu przy wykorzystaniu odpowiedniej ilości jest określana na 5 lat. W związku z bardzo dobrą wydajnością farby oraz niską ceną produktu ostatecznie przekłada się na niski koszt malowania. W celu uzyskania aktualnej ceny farby do ochrony pianki PUR najlepiej skontaktować się z naszym doradcą handlowym.

Dostępność i transport farby Izolbest

Żeby zapytać lub zamówić ochronę pianki PUR – farbę Izolbest, wystarczy skontaktować się telefonicznie z doradcą handlowym pod numerem 32 / 214-45-80 lub poprzez maila termopian@termopian.com.pl. Stała dostępność podstawowych kolorów oraz szybka wysyłka pozwolą Państwu wykonywać swoją prace terminowo. Farba Izolbest posiada pełną dokumentacje: Kartę techniczną oraz Atest PZH wydany przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego. Instrukcje stosowania wraz z kartą charakterystyki otrzymują Państwo wraz z zamówioną farbą. Z instrukcji dowiedzą się Państwo m.in. jak stosować oraz przechowywać farbę. Zawsze pod podanym wcześniej numerem telefonu, dostępny jest też ekspert, który odpowie na wszystkie pytania dot. farby, rozwieje wszelkie nieścisłości oraz przedstawi ofertę cenową.