Ocieplenie dachu od zewnątrz pianą PUR – dlaczego warto?

Ocieplenie dachu jest szczególne ważne z punktu widzenia rozsądnego użytkowania budynku. Dzięki dzisiejszej technologii oraz badaniom wiemy, że przez dach ucieka najwięcej ciepła z pomieszczeń. Każdy właściciel dba o zachowanie komfortowej temperatury w domu, przy jednoczesnym niskim koszcie jej utrzymania. Dzięki dobrze dobranym izolacjom można w optymalny sposób zniwelować ryzyko wzrostu rachunków za ogrzewanie bądź klimatyzacje. Ocieplenia można podzielić na miejsce zastosowania: zewnętrzne i wewnętrzne.

Zalety ocieplenia zewnętrznego dachu

Do podstawowych zalet zastosowania ocieplenia zewnętrznego można zaliczyć: brak potrzeby wyprowadzania się z domu lub w przypadku hal produkcyjnych zatrzymywania produkcji wewnątrz na czas prac ociepleniowych. Ponadto utrzymana jest czystość wewnątrz budynku. Termomodernizacja wpływa korzystnie na efekt wizualny obiektu budowlanego. Co istotne przy zastosowaniu zewnętrznego ocieplenia budowla nie traci na swojej wewnętrzej przestrzeni użytkowej. Z zewnątrz łatwiej także uzyskać ocieplenie bez mostków cieplnych, przez mniejszą ilość przeszkód na dachach. Każde rozsądne ocieplenie to także oszczędności w  eksploatacji budynku dla klienta.

Sprawdzony wykonawca natrysku piany PUR

Przed każdym Inwestorem pojawia się pytanie o dobór najlepszego materiału, technologii, ale także wybór sprawdzonego i doświadczonego wykonawcy ocieplenia. Firma Termopian od 30 lat zajmuje się ociepleniami natryskowymi. Wykonaliśmy ponad 1 000 000 m2. Sprawdzone brygady mierzyły się z wieloma wyzwaniami. Nasze doświadczenie zaowocowało kilkoma własnymi produktami, które z powodzeniem wprowadziliśmy na rynek materiałów budowlanych. Do ociepleń zewnętrznych powstał produkt o nazwie TermoPiana. Dobry wykonawca zna wykorzystywany materiał oraz posiada umiejętności i możliwości jego stosowania. Maksymalne możliwości technologii piany PUR uzyskuje się dzięki wykorzystaniu metody natryskowej. Podczas nakładania piany poliuretanowej o strukturze zamkniętych komórek warto uwzględnić zasady związane z poprawną aplikacją. Są to między innymi warunki atmosferyczne:

- temperatury: podłoża 10 oC i otoczenia 12oC

- wilgotność powietrza poniżej 70%

- prędkość wiatru nie może przekraczać 2,5 m/s

Zalety Termopiany, piany PUR zamknięto-komórkowej

TermoPiana to materiał z piany PUR zakmnieto-komórkowej. Posiada ona charakterystyczny niebieski kolor. Cechy pian poliuretanowych o tej gęstości to przede wszystkim struktura materiału, która tworzy nową bezspoinowa powłokę bez szczelin i dziur, pozwalając uniknąć mostków cieplnych. Piany PUR maja bardzo dobrą przyczepność do podłoża, także śmiało można je stosować na papę, blachę czy beton. Najczęściej nakładanie piany PUR nie wiąże się z uprzednim demontażem starego podłoża. TermoPiana posiada bardzo dobry parametr izolacyjności 0,024 W/mk. Nową powłokę uzyskuje się korzystając z metody natryskowej. Polega ona na tym, że dwa komponenty, poprzez węże podawane są do pistoletu, gdzie łączą się tworząc pianę poliuretanowa. Z pistoletu trzymanego na dachu przez doświadczonego aplikatora nakładany jest na docelowe podłoże. W jednej warstwie piana powinna urosnąć maksymalnie do 2 cm. Od ilości warstw, natryskiwanych, jedna na drugą, zależy jaki końcowy parametr izolacyjności będzie mieć cala przegroda. Oprócz funkcji ociepleniowej, dach pełni rolę hydroizolacjną, a także chroni przed wiatrem. W takim przypadku idealnym rozwiązaniem jest zastosowanie TermoPiany. Z uwagi na fakt, że jest ona całkowicie wodoszczelnym materiałem przez co Inwestor pozbywa się problemów przeciekania starej powłoki dachowej. Jej  właściwości hydroizolacyjne zostały potwierdzone badaniami oraz atestami.

Wybór piany PUR jest prosty

W tak ważnym części budynku jak dach powinno zastosować się jeden z najlepszych materiałów z piany poliuretanowej zamknięto-komorkowej o nazwie TermoPiana. Duża ilość zalet jakie ze sobą niesie ten materiał, jego wszechstronność oraz zdolności hydroizolacyjne świadczą o idealnym dostosowaniu materiału do potrzeb. Doświadczony wykonawca zapewni Klientowi przy jego użyciu pewność solidnego ocieplenia. 

Śląsk

Jesteśmy na rynku budowlanym od 1988 roku

Izolacje zbiorników, natryskowe, termiczne

Ponad 1 000 000 m² natrysków różnych systemów izolacji

Nowoczesna technologia

Nowa technologia przyjazna dla środowiska

Masz pytania? Zadzwoń

+48 32 214 45 80

Copyright © 2016 GRUPA Termopian | Polityka cookies

Designed by: