Ocieplenie hali przemysłowych. Izolacja pianką.

Obecność dużych hal przemysłowych stanowi dzisiaj element każdej aglomeracji miejskiej. W dużej mierze powodem jest ich wartość użytkowa jaka wnoszą w infrastrukturę. Dzięki rozwiniętej technologii powstają szybko i sprawnie, najczęściej przy głównych drogach lub w strefach przemysłowych miast. Najczęściej służą one do produkcji oraz przechowywania towarów. Hale te są często wykorzystywane jako magazyny przez hurtownie, sklepy i firmy kurierskie. Mogą być także użytkowane jako miejsce na targi, a nawet wystawy. Niegdyś najczęściej murowane, aktualnie buduje się je ze stali lub żelbetonu (obudowując konstrukcję płytami warstwowymi). Wybór uwarunkowany jest zwykle szybkością prac oraz trwałością materiałów.

Ocieplenie hali przemysłowej

Powodem powstania hal najczęściej jest produkcja materiałów lub przechowywanie produktów. Oprócz zachowywania szczególnych warunków dla przechowywanych rzeczy, nie da się jednak uniknąć w halach obecności człowieka. Co za tym idzie właściciele takich obiektów muszą dostosować wewnętrzne warunki do potrzeb użytkowników. Jednym z najistotniejszych jest temperatura. Podstawowym problemem są koszty ogrzania powierzchni (kubatura), które potrafią być ogromne. Kolejnym z problemów tak dużych powierzchni dachowych jest ich szczelność. Przecieki oprócz powodowania dyskomfortu osób przebywających w obiekcie, mogą doprowadzić do powstania pleśni lub grzyba. Mogą także pozwolić na szybsze wychodzenie się budynku (utratę ciepła), przez co zwiększone muszą zostać nakłady na utrzymanie ustalonej temperatury. Zastosowanie dobrej jakości materiału, który ociepli oraz uszczelni dach powinno w znaczący sposób pomóc w utrzymaniu temperatury i szczelności, a co za tym idzie zmniejszyć koszty utrzymania hal przemysłowych. Materiał ten może tez ułatwić inwestorowi dostosowanie budowli do aktualnych wymagań oraz przepisów, a nawet pomóc w staraniach o dofinansowanie.

Ocieplenie z pianki poliuretanowej hali stalowej, hal przemysłowych

Materiałem który spełnia obydwa wymagania – ocieplenia oraz uszczelnienia dachu jest TermoPiana. Bazuje ona na piance poliuretanowej (pur) o strukturze zamkniętych komórek. Nowa powłoka z TermoPiany dzięki bardzo dobrej przyczepności natryskiwana jest na wiele podłoży od papy, przez blachę, beton aż po drewno. Już średnia grubość 3 centymetrów nowej powłoki z pianki PUR gwarantuje pełną szczelność przeciwwodną. Charakterystyka cieplna określona została na poziomie 0,024 W/mK (współczynnik przewodzenia ciepła). Im większa grubość nowej powłoki tym lepsze jej właściwości. Żeby poznać lepiej właściwości cieplne TermoPiany można porównać ją do innego materiału. Warstwa o grubości 9 cm TermoPiany posiada te same właściwości termiczno-izolacyjne co 15 cm styropianu. zaś 30 cm styropianu to tylko 18 cm TermoPiany. Ocieplenie hali nową powłoka nie posiada mostków cieplnych i łączeń. Świetnie radzi sobie z zabezpieczeniem obiektów występujących na dachu jak kominki, wentylatory czy świetliki. Pozwala na to łatwość w jaki materiał aplikowany natryskowo przechodzi z powierzchni poziomej na pionową. Wykorzystywana do prac metoda natryskowa pozwala wykonać przy korzystnych warunkach nawet do 1000 m2 w jeden dzień. Zapewnia ona także dokładność w nakładaniu warstw ocieplających. Kolejną z zalet izolacji dachu hal przemysłowych TermoPianą, jest nieinwazyjne wykonanie realizacji względem wnętrza obiektu. Działania skupiają się tylko i wyłącznie na pracy z zewnętrznej strony dachu, dlatego bieżące zajęcia wewnątrz hali nie muszą być ograniczane.

Wykonawca izolacji hali przemysłowych

Skuteczne zastosowanie technologii z naszej pianki PUR możliwe jest tylko przez doświadczoną ekipę. Firma Termopian ma na swoim koncie niezliczoną ilość ociepleń oraz izolacji dachów metodą natrysku naszą pianką poliuretanową – TermoPianą. Doświadczony ekspert bezpłatnie przyjedzie na miejsce możliwych prac przedstawi technologię, zbierze informacje oraz obejrzy miejsce możliwych prac. Po powrocie do biura przygotuje ofertę w oparciu o wszystkie informacje. Zadzwoń i przekonaj się sam. 32/214-45-80 lub wyślij maila termopian@termopian.com.pl.