Ocieplenie domu dzięki TermoPianie

Budowanie domu wiąże się najczęściej z wysokimi nakładami finansowymi. Można je przewidzieć już na etapie tworzenia projektu. Dzięki czemu łatwiej dobrać rozwiązania, które będą optymalne nie tylko dla budżetu, ale i funkcjonalności domu. Ekologiczne budownictwo coraz częściej pojawia się w krajobrazie polskich miast i wsi. Choć świadomość ekologiczna wzrasta w społeczeństwie powoli, to jednak zwiększa się ona systematycznie. Dodatkowo zielone budownictwo dzięki ocieplaniu domów reprezentuje również inne zalety. Pozwala zaoszczędzić na kosztach ogrzewania, klimatyzacji, wprowadza zdrową atmosferę wewnątrz domu, a także reprezentuje wyższy standard w zakresie komfortu. Dlatego zajmuje szczególne miejsce w skali dbałości o naturalne otoczenie.

Standard energetyczny a ocieplenie domu?

Zacznijmy od tego, co wyróżnia dom ekologiczny. Przede wszystkim – warto zauważyć, że ekologiczny charakter domu jest tożsamy z jego energooszczędnością czyli m.in. pasywnym ociepleniem domu. Taki budynek wyróżnia się wysokim standardem energetycznym – czyli rocznym niskim zapotrzebowaniem na energię. Dzięki temu w sezonie grzewczym instalacja działa efektywnie, jednocześnie wykorzystując mniejsze ilości surowców nieodnawialnych. W przypadku energooszczędnych budynków to zużycie jest nawet do 70 procent niższe, niż ma to miejsce w budownictwie tradycyjnym, bez odpowiedniego ocieplenia.

Dlaczego do ocieplenia domu warto wykorzystać TermoPianę?

Wykonując ocieplenie domu z TermoPiany zapewnia się nie tylko optymalne wykorzystanie energii cieplnej. Dzięki mniejszemu wykorzystaniu źródeł ciepła, redukowana także jest emisja dwutlenku węgla do atmosfery. Zwiększa to korzyści ekologiczne inwestora. Warto pamiętać, że w związku z polityką UE niedługo nawet wykorzystywanie popularnego obecnie ekogroszku może być utrudnione.

Z punktu widzenia ekologii istotnym jest również, by stworzona konstrukcja przetrwała wiele lat i nie generowała niepotrzebnych odpadów. Nasza firma oferuje do 20 lat gwarancji na TermoPianę. Przez ten okres powinna ona dawać optymalne zabezpieczenie. Dodatkowo zadbano o to, by możliwy był recykling, powtórne przetworzenie i wykorzystanie pianki. Dzięki TermoPianie inwestor odnosi również korzyści w aspekcie ekonomicznym. Szacuje się, że skuteczne ocieplenie domu obniża koszty eksploatacji budynku nawet o 30 procent.

Zasoby energetyczne – zwłaszcza w przypadku paliwa nieodnawialnego – warto wykorzystywać oszczędnie. Dzięki odpowiedniemu ociepleniu domu jest to możliwe. Dodatkowo, jeżeli zainwestujemy również w przyjazną dla środowiska formę ogrzewania – emisja szkodliwych substancji do atmosfery zostanie zminimalizowana. Wykorzystanie naturalnych i nowoczesnych materiałów do stworzenia konstrukcji oraz jej wykończenia powinno stać się dla inwestorów priorytetem.

Ocieplenie domu cena wykonania z pianki

Termopianą można wykonać wiele elementów ocieplenia domu m.in.:

  • ściany
  • dachy
  • fundamenty
  • podłogi

Natrysk TermoPiany tworzy jednolitą warstwę, która szczelnie ociepla nie pozostawiając żadnych mostków termicznych. To od grubości natrysku zależy, jakie warstwa ocieplenia będzie posiadać właściwości. Poszycie dachowe będzie idealnym przykładem obrazującym parametry pianki. Żeby spełniać aktualne wymagania Ministerstwa Infrastruktury wystarczy tylko 16 cm grubości TermoPiany przyjmując, że nie posiadamy żadnego ocieplenia. W celu uzyskania wartości jaką musi posiadać budynek pasywny, natrysk powinien mieć grubość 23 cm. Do tego materiał ten jest nieprzesiąkliwy przez wodę, co gwarantuje wodoszczelność nowej powłoki.

Na cenę ocieplenia domu składa się kilka czynników m.in.: powierzchnia, grubość natrysku, odległość zlecenia od siedziby wykonawcy oraz koszt materiału. Z naszej strony dla każdego udostępniamy kalkulator grubości właściwości materiału. Zawsze mogą Państwo wykorzystać nasz formularz dotyczący zamówienia wstępnej wyceny.