Piana PUR - najczęstsze pytania dot. ocieplenia? (część II)

Kto może wykonać ocieplenie dachu z piany PUR?

Co do zasady, w branży budowlanej oprócz zastosowania dobrego materiału, trzeba korzystać z sprawdzonego wykonawcy. Do wykonania dachu z piany PUR zamknięto-komórkowej najlepiej wybrać odpowiedniego wykonawcę z dużym doświadczeniem. Firma Termopian wykorzystując swój rodzaj piany PUR – TermoPianę zaizolowała przeciwwodnie i ociepliła ponad 1 000 000m2 powierzchni dachów ciągu swojego ponad 30 letniego działania.

Gdzie mogę uzyskać doradztwo techniczne chcąc zastosować pianę PUR?

Najlepsze doradztwo uzyskają Państwo od naszych ekspertów pod numerem telefonu 32 / 214-45-80 lub droga mailową: termopian@termopian.com.pl. Doradzaliśmy w wielu typowych i nietypowych dachach zawsze starając się przedstawić najefektywniejsze i  najkorzystniejsze rozwiązanie dla klienta.

Ile trwa realizacja ocieplenia dachu?

Przy sprzyjających warunkach atmosferycznych jesteśmy w stanie zrobić nawet do 1000m2 w jeden dzień. Takie tempo prac pozwala wykonawcom na zrobienie domu jednorodzinnego lub małego obiektu komercyjnego w jeden dzień. Pozwala na to profesjonalna ekipa oraz metoda natryskowa, polegająca na wykorzystaniu profesjonalnego sprzętu do aplikacji materiału bezpośrednio na zlecone podłoże.

W jakich warunkach atmosferycznych można wykonać zewnętrzne ocieplenie dachu?

Żeby wykonać natrysk piany PUR na dachu musi być zachowana:

- temperatura podłoża  powyżej 10oC

- temperatura powietrza powyżej 12oC

- wilgotność względna powietrza nie może przekraczać 70%

- prędkość wiatru poniżej 2,5 m/s

- brak opadu deszczu

Jakie zalety daje metoda natryskowa?

- ułatwia prace dzięki możliwości dostania się nawet miejsca trudnodostępne lub problematyczne dla innych materiałów, 

- zwiększa dokładność wykonania prac,

- przyśpiesza pracę nawet do 1000 m2 przy sprzyjających warunkach pogodowych.

Jaką otrzymuje się gwarancję na dach z piany PUR?

Firma Termopian udziela gwarancji na swoje usługi. Jeśli chodzi o remont dachu poprzez natrysk piany PUR udzielamy gwarancji 5 lat na szczelność dachu, która może być przedłużona nawet do 20 lat. Można ja uzyskać dzięki wykonywanych konserwacjach co pięć lat, ze względu na zabezpieczenie piany przed promieniowaniem UV.

Czy można chodzić po nowej powłoce?

Tak po nowej powłoce z piany PUR można chodzić. Zastosowana materiał posiada strukturę w ponad 90% zamkniętych komórek dlatego zalecane jest obuwie płaskie o miękkiej podeszwie w celu rozłożenia ciężaru na powierzchni.. Na dachu nie można składować ciężkich elementów o ostrych krawędziach. Wytrzymałość piany PUR zamknięto-komórkowej na ściskanie wynosi nie mniej niż 300 Kpa.

Czy jest jakaś dokumentacja do wykorzystanych materiałów?

Do każdego materiału użytego w realizacji posiadamy pełna dokumentacje. Dla TermoPiany posiadamy między innymi: Krajową Ocenę Techniczną, Atest Higieniczny Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego PZH oraz Deklaracje Właściwości Użytkowych.

Jak konserwować dach z piany?

Poprzez odnowienie powłoki chroniącej przed promieniowaniem UV. Przy wykonaniu usługi przez nasza firmę zalecamy odnowienie jej co 5 lat. Nasze dachy kontrolujemy na bieżąco, jesteśmy w kontakcie z klientami, w razie potrzeby szybko reagując. Innym sposobem jest  zakup farby Izolbest we własnym zakresie od firmy Termopian. Została stworzona jako ochrona przed promeniowaniem UV na dachy z piany PUR i idelanie się w tym sprawdza. 

Odśnieżanie dachu z pianki PUR?

Do odśnieżania nie powinien być używany sprzęt mechaniczny. Dach należy odśnieżać ręcznie przy użyciu narzędzi bez ostrych krawędzi. Czynność zgarniania śniegu należy wykonywać z najwyższą ostrożnością, pozostawiając warstwę 5-10 cm śniegu na dachu. Nie należy gromadzić śniegu.

Czy piana PUR jest ekologiczna?

Jak najbardziej nasza piana PUR - TermoPiana jest ekologiczna. Poprzez jej zastosowanie przy remoncie dachu zmniejszamy  późniejsze zużycie energii oraz redukujemy CO2 wprowadzane do atmosfery. Materiał ten, jeżeli zostanie zdjęty z dachu, podlega recyklingowi i ponownemu użyciu do produkcji nowych wyrobów.

Piana PUR a fotowoltaika?

Technologie te nie kolidują ze sobą. Obie na celu mają zmniejszenie kosztów za zużycie energii przez użytkownika. Najlepiej dla klienta, jeśli jest zainteresowany obiema technologiami, wykonywać remont dachu pianą PUR w czasie uzgadniania montażu paneli fotowoltaicznych, gdyż najlepiej skonsultować wykonawców np. w sprawie mocowań paneli słonecznych do dachu.

Śląsk

Jesteśmy na rynku budowlanym od 1988 roku

Izolacje zbiorników, natryskowe, termiczne

Ponad 1 000 000 m² natrysków różnych systemów izolacji

Nowoczesna technologia

Nowa technologia przyjazna dla środowiska

Masz pytania? Zadzwoń

+48 32 214 45 80

Copyright © 2016 GRUPA Termopian | Polityka cookies

Designed by: