Piana PUR - najczęstsze pytania dot. ocieplenia? (część I)

Co to jest piana PUR?

Pianka PUR to dwukomponentowy materiał, który w połączeniu tworzy wysokiej klasy polimer. Wytwarza się go na miejscu realizacji prac wykorzystując specjalistyczny sprzęt. Obecnie jest to jeden z najlepszych materiałów ociepleniowych, który znalazł  zastosowywanie w wielu miejscach, najczęściej jednak stosuje się go do ocieplania obiektów budowlanych. 

Czym rożni się piana PUR otwarto-komórkowa od piany PUR zamknięto-komórkowej?

Różnią się strukturą oraz gęstością, które mają wpływ na ich właściwości. Piana otwarto-komórkowa stosuje się wewnątrz budynków do ociepleń. Przy natrysku jednej warstwy rośnie około 10 cm. Piana o strukturze zamkniętych komórek (powyżej 90% zamkniętych komórek) wykorzystywana jest do ociepleń zewnętrznych. Pojedyncza warstwa rośnie do około 2 cm.

Co to jest TermoPiana i czym się wyróżnia?

TermoPiana jest materiałem bazującym na piance poliuretanowej zamknięto-komórkowej. Wyróżnia się od innych pianek niebieskim kolorem oraz udokumentowaną wodoszczelnością. Jest innowacyjnym rozwiązaniem w zakresie ocieplania i hydroizolacji przegród budowlanych. Została zaprojektowana i stworzona z naszego 30-letniego doświadczenia w wykonywaniu ociepleń i hydroizolacji na rynku budowlanym. 

Jakie są najważniejsze zalety pianki PUR?

Z najważniejszych zalet można wymienić: właściwości ociepleniowe i wodoszczelne jednego materiału, brak mostków cieplnych w nowej bezspoinowej powłoce, wysoka przyczepność materiału do podłoża, brak zmiany pierwotnego kształtu oraz paroprzepuszczalnosć pozwalająca przegrodzie budowlanej na wyschnięcie. Warto dodać też, że materiał ten jest bardzo lekki, obciąża konstrukcje dachową tylko do około 2 kg na m2 (w przypadku natrysku średniej grubości 3 cm).

Jakie są zalety metody natryskowej?

Do zalet wykorzystania metody natryskowej zalicza się:, szybkość wykonania usługi - nawet do 1000m2 w sprzyjających warunkach atmosferycznych oraz dotarcie i uszczelnienie trudnodostępnych miejsc na dachu.

Gdzie można zastosować piane PUR?

Pianka PUR taka jak TermoPiana czyli zamknięto-komórkowa, dzięki swojej przyczepności może być zastosowana na różnego rodzaju podłoża m.in.: papę, blachę, beton a nawet drewno. Najczęściej nie trzeba demontować starej powłoki. Jej zastosowanie jest uniwersalne. Idealnie sprawdzi się na budynkach przemysłowych, halach, magazynach, biurowcach czy na dachach budynków jednorodzinnych oraz wielorodzinnych jak bloki.

Jakie parametry ma nasza pianka PUR - TermoPiana ?

Współczynnik izolacyjności dla naszego materiału wynosi: λ = 0,024 W/mK

Jaka wybrać grubość izolacji?

Od grubości natryśniętej powłoki zależy jaki ostateczny współczynnik izolacyjności całej przegrody budowlanej będzie posiadać nasze zrealizowane ocieplenie na dachu budynku. Zasada jest prosta: większa grubość materiału = lepsza izolacja. Hydroizolacje zapewni nam już natrysk TermoPiany o średniej grubości 3 cm. Przy wyborze grubość ocieplenia klient może skorzystać z naszej pomocy telefonicznej, formularza wyceny albo specjalnie do tego zadania stworzone podstrony internetowej.

Co niszczy piankę PUR?

Piana PUR jest odporna na rozpuszczalniki oraz większość chemikaliów. Niszczycielski proces samej piany wywołują promienie UV i przed nimi trzeba ją zabezpieczyć. TermoPiana ma określony stopień degradacji spowodowany wpływem UV. Nasza firma Termopian zaleca zabezpieczenie pianki PUR z zewnątrz specjalistyczną farbą do pianek PUR o nazwie Izolbest. Sami przy wykonaniu ocieplenia jej używamy oraz gwarantujemy jej jakość.

Ile kosztuje natrysk pianki PUR? 

Na koszt ocieplenia zewnętrznego wpływa wiele czynników. Między innymi takich jak: grubości izolacji czy miejsce realizacji zadania. Przez co wykonanie usługi natrysku naszej pianki PUR nie posiada stałego cennika. Za to koszt kompleksowej realizacji można uzyskać bardzo łatwo poprzez kontakt telefoniczny, doradca poda wstępną wycenę i umówi się  na bezpłatną wizję lokalną w celu przedstawienia dokładnej kwoty realizacji.

Śląsk

Jesteśmy na rynku budowlanym od 1988 roku

Izolacje zbiorników, natryskowe, termiczne

Ponad 1 000 000 m² natrysków różnych systemów izolacji

Nowoczesna technologia

Nowa technologia przyjazna dla środowiska

Masz pytania? Zadzwoń

+48 32 214 45 80

Copyright © 2016 GRUPA Termopian | Polityka cookies

Designed by: