Skuteczne zabezpieczenie piany PUR – Izolbest

Technologia oparta na natryskowej aplikacji produktu na bazie poliuretanu, powszechnie znana w budownictwie jako pianka poliuretanowa, stanowi obecnie jedną z najskuteczniejszych technologii izolacyjnych. Piana PUR, dzięki swym doskonałym właściwością termo i hydroizolacyjnym, znajduje zastosowanie zarówno w nowoczesnym budownictwie opartym na ekologicznych i energooszczędnych projektach, jak i już istniejącym budownictwie wymagającego modernizacji. Wieloletnia działalność na rynku i uzyskane doświadczenie pozwoliło na opracowanie receptury TermoPiany, posiadającej jak dotąd jedne z najwyższych na rynku parametrów izolacyjnych (λ = 0,024 W/mK), które w połączeniu z Izolbestem (farba pokrywająca pianę poliuretanową) stanowi doskonałe pokrycie dachowe.

Czym natomiast jest Izolbest?

Izolbest jest to farba, którą stosuje się w celu zabezpieczenia powierzchni pokrytych pianą PUR przed destrukcyjnym działaniem czynników zewnętrznych takich jak kwaśne deszcze czy promienie UV. Starannie dobrana receptura, zawierająca w swoim składzie aż 60 procent składników stałych, czyni farbę po nałożeniu elastyczną powłoką odporną na niskie temperatury. Warstwa ta nie pękając ani nie łuszcząc się skutecznie zabezpiecza poliuretan przed zniszczeniem. Występuje ona w formie płynnej o kolorze bordowym bądź szarym, niemniej na specjalne zamówienie klienta producent oferuje także szereg innych kolorów.
Warto zatem wziąć pod uwagę zastosowanie w termoizolacji budynków połączenia tych dwóch materiałów, czyli w pierwszej kolejności zastosowanie piany PUR, którą następnie pokryjemy ochronną farbą Izolbest. Rozwiązaniem takim zyskujemy nie tylko bardzo dobrą termoizolacje, która w przyszłości przyczyni się do niższych kosztów ogrzewania ale również zabezpieczamy materiał.

Co jeszcze powoduje, że ochronne pokrycie farbą Izolbest jest gwarancją słusznej decyzji?

Bez wątpienia istotny w branży budowlanej jest czas, dlatego inwestorzy tym chętniej sięgają po produkty które zapewniają im szybką i łatwą aplikacje. Farba Izolbest dzięki swej jednoskładnikowej strukturze trafia do klienta jako materiał gotowy do zastosowania. Nie tracimy tym samym czasu na pracochłonną produkcje z półfabrykatów, a to co istotne, mamy pewność, że produkt który nakładamy jest dokładnie taki jak powinien. Ta cecha sprawia, że po takie rozwiązanie mogą sięgnąć zarówno laik, zainteresowany zabezpieczeniem dachu na własny użytek jak i firma budowlana działające na większą skale. Co równie istotne do nałożenia farby nie potrzebujemy specjalistycznego sprzętu, którego koszt, czy też możliwość zdobycia zniechęca. Jak podaje producent, farbę Izolbest z powodzeniem nałożymy wałkiem malarskim, szczotką, pędzlem jak i specjalistycznym hydrodynamicznym natryskiem maszynowym.

Dostępność produktu to kolejna zaleta tej metody. Ze względu na fakt, że Izolbest jest wytwarzany przez polskiego producenta, mamy gwarancję, że decydując się na te materiały zostaną one od nas wysłane  nawet tego samego dnia. Ponadto farba Izolbest dedykowana jest zarówno dla domów jednorodzinnych jak i większych obiektów przemysłowych. Producent dysponuje pojemnikami przeznaczonymi na mniejsze potrzeby jak i ilości konieczne do zaaplikowania materiału na duże hale przemysłowe.
Zabezpieczenie TermoPiany farbą Izolbest jest nowoczesnym rozwiązaniem, przeznaczonym do celów termoizolacyjnych zarówno klienta indywidualnego, realizującego inwestycje na potrzeby własne, jak i przedsiębiorstwo poszukującego nowoczesnych i skutecznych rozwiązań. Tego rodzaju termoizolacja gwarantuje wysokiej jakości pokrycie dachowe będące zabezpieczeniem budynków na wiele lat.

Śląsk

Jesteśmy na rynku budowlanym od 1988 roku

Izolacje zbiorników, natryskowe, termiczne

Ponad 1 000 000 m² natrysków różnych systemów izolacji

Nowoczesna technologia

Nowa technologia przyjazna dla środowiska

Masz pytania? Zadzwoń

+48 32 214 45 80

Copyright © 2016 GRUPA Termopian | Polityka cookies

Designed by: