Budowanie domu wiąże się najczęściej z wysokimi nakładami finansowymi. Można je przewidzieć już na etapie tworzenia projektu - dzięki czemu łatwiej dobrać rozwiązania, które będą optymalne nie tylko dla budżetu, ale i funkcjonalności domu. Ekologiczne budownictwo coraz częściej pojawia się w krajobrazie polskich miast i wsi. Choć świadomość ekologiczna wzrasta w społeczeństwie powoli, to jednak zwiększa się ona systematycznie. Dodatkowo ekologiczne budownictwo reprezentuje również inne zalety - pozwala zaoszczędzić na kosztach ogrzewania, klimatyzacji, wprowadza zdrową atmosferę wewnątrz domu, a także reprezentuje wyższy standard w zakresie komfortu. Szczególne miejsce w ekologicznym domu zajmuje odpowiednia izolacja.
Czym jest standard energetyczny?
Zacznijmy od tego, co wyróżnia dom ekologiczny. Przede wszystkim - warto zauważyć, że ekologiczny charakter domu jest tożsamy z jego energooszczędnością. Taki dom wyróżnia się wysokim standardem energetycznym - czyli rocznym niskim zapotrzebowaniem na energię. Dzięki temu w sezonie grzewczym instalacja działa efektywnie jednocześnie wykorzystując mniejsze ilości surowców nieodnawialnych. W przypadku energooszczędnych budynków to zużycie jest nawet do 70 procent niższe, niż ma to miejsce w budownictwie tradycyjnym, bez odpowiedniej izolacji.
Dlaczego warto wykorzystać TermoPianę?
Wykonując izolację z TermoPiany zapewnia się nie tylko optymalne wykorzystanie energii cieplnej. Dzięki mniejszemu wykorzystaniu źródeł ciepła, redukowana także jest emisja dwutlenku węgla do atmosfery, co zwiększa korzyści ekologiczne inwestora. Warto pamiętać, że w związku z polityką UE niedługo nawet wykorzystywanie popularnego obecnie ekogroszku może być utrudnione.
Z punktu widzenia ekologii istotnym jest również, by stworzona konstrukcja przetrwała wiele lat i nie generowała niepotrzebnych odpadów. Nasza firma oferuje do 20 lat gwarancji na TermoPianę. Przez ten okres powinna ona dawać optymalne zabezpieczenie. Dodatkowo zadbano o to, by możliwy był recykling, powtórne przetworzenie i wykorzystanie pianki. Dzięki TermoPianie inwestor odnosi również korzyści w aspekcie ekonomicznym. Szacuje się, że skuteczna izolacja obniża koszty eksploatacji budynku nawet o 30 procent.
Zasoby energetyczne - zwłaszcza w przypadku paliwa nieodnawialnego - warto wykorzystywać oszczędnie. Dzięki odpowiedniej izolacji wewnątrz domu ekologicznego jest to możliwe. Dodatkowo, jeżeli zainwestujemy również w przyjazną dla środowiska formę ogrzewania - emisja szkodliwych substancji do atmosfery zostanie zminimalizowana. Wykorzystanie naturalnych i nowoczesnych materiałów do stworzenia konstrukcji oraz jej wykończenia (w tym ocieplenia) powinno stać się dla inwestorów priorytetem.