Ocieplenie domu. Rozwiązanie dla dachu płaskiego.

Dom to miejsce dla całej rodziny, często na całe życie. Warto żeby był trwały, bezpieczny oraz wygodny. Użytkownicy powinni czuć się w nim komfortowo i swobodnie. Podstawowym zadaniem domu jest ochrona jego mieszkańców. Między innymi  przed ciągle zmieniającymi się warunkami atmosferycznymi jak temperatura czy opady. Chcąc spełnić te warunki, a zarazem płacić mniejsze rachunki za ogrzewanie i klimatyzację, musimy stworzyć miejsce, które będzie energooszczędne. Z pomocą przychodzi nam wiele możliwości i materiałów do ocieplenia domu. Różnią się one od siebie: jakością, ceną, technologią, metodą montażu oraz posiadaniem różnych zalety i wady. Materiały te można podzielić na miejsce ich zastosowania:

•zewnętrzne

•wewnętrzne

Do istotnych elementów budynku, który należy ocieplić można zaliczyć:

•fundamenty,

•ściany,

•dachy

Statystyka pokazuje, że to przez dach z wnętrza domu ucieka najwięcej ciepła w mroźne dni. Według różnych danych straty ciepła, spowodowane brakiem lub wykorzystaniem słabej jakości materiałów izolacyjnych dachu, potrafią wynieść do nawet 30%. Dach narażony jest także, na duże ryzyko nagrzewania się w letnie, upalne dni. Istotnym byłoby, żeby zastosowany materiał możliwie jak najdłużej utrzymywał chodne powietrze wewnątrz pomieszczenia. Różnice temperatur na jakie dach powinien być przygotowany potrafią być bardzo duże, dlatego zastosowany materiał powinien być odporny i trwały.

 

 

 

 

Ocieplenie domu z płaskim dachem  

Ocieplenie dachu to jedno z podstawowych rozwiązań, które można zastosować w celu poprawy komfortu użytkowania domu. 

Jest wiele typów dachów. Najłatwiej podzielić je za względu na ich kształt:

  • Dachy płaskie. Stosowane najczęściej w obiektach przemysłowych lub domach z lat 80 i 90. Najczęściej dają możliwość zagospodarowania w pełni użytkowego poddasza. Coraz częściej użytkownicy domów z takim dachami decydują się na wykorzystanie powierzchni dachu pod np. taras. Ze względu na brak spadków lub bardzo nieduży kąt nachylenia, istotny jest tutaj też wybór dobrej izolacji przeciwwodnej.
  • Dachy jednospadowe. Nie wiele różnią się od dachów płaskich. Także posiadają niewielki spadek, dlatego istotna także jest tu hydroizolacja dachu. W okresie zimowym należy także pamiętać o odśnieżaniu nadmiaru zgromadzonego na nim śniegu.
  • Dachy dwuspadowe. Najczęściej spotykany rodzaj. Najprostszy w utrzymaniu. Nadal pozwala użytkownikowi na zagospodarowanie części poddasza. To najpopularniejszy typ konstrukcji dachowych w naszym kraju, składający się z dwóch połaci. Jego wykonanie będzie jedną z tańszych możliwości.
  • Dachy czterospadowe i więcej. Nie przysparzają użytkownikowi dodatkowej pracy w postaci odśnieżania. Ich wykonanie może okazać się trudniejsze, przez co koszt ich powstania może wynieść dużo więcej w porównaniu do wcześniejszych typów. Potrafią być naprawdę efektowne wizualnie, ale słaba jakość ich wykonania potrafi przysporzyć spore problemy z ociepleniem oraz hydroizolacją.

Najbardziej interesujące wydają się dachy płaskie lub o niewielkim spadku. Te niegdyś bardzo popularne wzorce dachów domów (typowa kostka z lat 80-tych i 90-tych) dziś, po modernizacji, idealnie wpasowują się nowoczesny design. Nowoczesne wzornictwo domów także mocno stawia na bryły o ostrych, równych kształtach z płaskim dachem. Niezależnie czy z przebudową już istniejącego domu czy budowaniem nowego, należy zastosować jak są najlepsze materiały ocieplające dach. Do wykonania ocieplenia dachu płaskiego od strony zewnętrznej najczęściej stosuje się:

•styropian pokryty papą,

•wełnę pokrytą membrana

•piane poliuretanowa zamkniętokomórkową.

 

Zalety ocieplenia dachu pianką poliuretanową zamkniętokomórkową

właściwości ociepleniowe: Dla piany PUR zamknięto-komórkowej współczynnik przewodzenia ciepła wynosi tylko 0,024 W/mK.  Parametr ten jest naprawdę bardzo dobry. Już niewielka grubość materiału potrafi zapewnić mniejsze rachunki za ogrzewanie oraz klimatyzację.

waga materiału: Piany poliuretanowe zamknięto-komórkowe mogą pochwalić się niską masą. Wynoszącą tylko około 50 kg na /m3. Dzięki niemu nadmiernie nie obciążymy konstrukcji dachu. 

przepuszczalność wody: dobre wykonanie z piany PUR zapewnia szczelny dach. Hydroizolację dachu uzyskuje się już przy jej użyciu. Nie trzeba dodatkowo używać żądnych dodatkowych pokryć jak na przykład membrany.  

szybkość prac: jest ona jednym z najszybciej nakładanych materiałów. Dzięki wykorzystaniu metody natryskowej, doświadczona firma potrafi wykonać nawet do 1000 m2 w jeden dzień. Dzięki czemu koszty wykonania pokrycia dachu przez inwestora zmniejszają się m.in. przy roboczogodzinie pracowników zajmujących się ociepleniem.

mostki termiczne: Pianka poliuretanowa  tworzy jedną spójną warstwę bez żadnych dziur oraz łączeń. Wypełni ona także każdą dziurę oraz szczelinę. Przy jej użyciu uzyskuje się powłokę bez mostków termicznych.

dachy o niestandardowych kształtach: Jej forma oraz sposób nakładania pozwalają dokładnie zaaplikować materiał na różne kształty. Pianka dociera nawet w trudnodostępne miejsca.

praktyczność w użytkowaniu: Wykonanie dachu w technologii z piany poliuretanowej zamknięto komórkowej nie zmniejsza użyteczności dachu. Można po niej chodzić oraz ją odśnieżać.

 

Dach płaski z piany PUR

Dach płaski z piany (PUR) poliuretanowej to coraz popularniejsze rozwiązanie. Szybkość montażu, świetne parametry cieplne, a zarazem izolacja przeciw-wodna gwarantująca brak przecieków przemawiają do inwestorów. Prace na dachu, nie kolidujące w tym samym czasie z użytkowaniem wnętrza, stawia ją na zwycięskiej pozycji. Przy zastosowaniu piany poliuretanowej nie trzeba także demontować aktualnego pokrycia dachowego.  Natrysk wykonuje się bezpośrednio na aktualne podłoże.

 

 

Śląsk

Jesteśmy na rynku budowlanym od 1988 roku

Izolacje zbiorników, natryskowe, termiczne

Ponad 1 000 000 m² natrysków różnych systemów izolacji

Nowoczesna technologia

Nowa technologia przyjazna dla środowiska

Masz pytania? Zadzwoń

+48 32 214 45 80

Copyright © 2016 GRUPA Termopian | Polityka cookies

Designed by: