Piana zamkniętokomórkowa. Ocieplenie pianą PUR dachu budynku biurowego.

Budynki biurowe to jeden z najważniejszych elementów każdej metropolii. Są one miejscem pracy dla milionów ludzi na całym świecie i mogą mieć ogromny wpływ na środowisko naturalne. Są one budowane najczęściej w miastach. Łatwiej jest tam osiągnąć koncentrację ludzi potrzebnych do prowadzenia biznesu oraz ich odbiorców. Powierzchnie biurowe w mieście mają wiele do zaoferowania przedsiębiorcom. Wysoki poziom dostępu do takich usług to ważny czynnik przyciągający inwestorów. Warto zauważyć, że duże zgromadzenia ludzi bardzo często prowadzą do m.in. dużego zanieczyszczenia terenu, dlatego ważne jest aby budynki biurowe były projektowane i budowane z myślą o ich wpływie na środowisko.

Budynki biurowe a nowoczesne technologie. Ocieplenia pianą zamkniętokomórkową

W dzisiejszych czasach technologia odgrywa ogromną rolę w życiu codziennym każdego człowieka. Pomaga nam w pracy, uczeniu się i wielu innych dziedzinach. Technologia ma również duży wpływ na budownictwo, a zwłaszcza na budynki biurowe. Trudność budowania tych obiektów wymusza na inwestorach wykorzystanie najnowszych technologii. Ułatwią one sprostanie potrzebom budowniczym a póżniej osobom w nich przebywających, klientom jak i pracownikom. Oczekują oni, że będą przebywali w komfortowych warunkach. Patrząc z perspektywy obiektu budowlanego biurowce muszą spełniać szereg norm. Muszą być trwałe, odporne, elastyczne oraz ekologiczne. Ekologiczny budynek biurowy to taki, który jest wykonany ze materiałów izolacyjnych, które m.in. ograniczają wydzielanie CO2, zmniejszają zużycie środków potrzebnych do ogrzewania w zimie oraz chłodzenia w lato, minimalizują hałas i zmniejszają ryzyko wystąpienia chorób u osób pracujących w nim. Ponadto, ekologiczny budynek biurowy powinien mieć dostęp do światła dziennego i posiadać systemy ogrzewania i wentylacji, które zapewniają optymalną temperaturę i wilgotność powietrza wewnątrz pomieszczeń. Budynki biurowe są wykorzystywane przede wszystkim do celów zawodowych i biznesowych. Są to miejsca pracy dla wielu pracowników, dlatego tak ważne jest, aby były one komfortowe i bezpieczne.  Jednym z najważniejszych elementów budynku biurowego jest jego dach. Sposobów na zagospodarowanie dachów biurowców jest wiele. Dla nowoczesnych obiektów jednym z najpopularniejszych rozwiązań jest tworzenie zielonych tarasów oraz miejsc relaksu dedykowanych użytkownikom obiektu. Nie można także zapomnieć o budynkach powstałych w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych, które w dzisiejszych czasach zyskały biurowe przeznaczenie, dzięki całkowitym modernizacjom wewnątrz. Ich dachy najczęściej pokryte blachą lub papą, także wymagają modernizacji i zastosowania skuteczniejszych i nowocześniejszych metod w celu uzyskania lepszych właściwości. Tu z pomocą przychodzi zastosowanie piany zamkniętokomórkowej.

Izolacja i ocieplenia pianą PUR dachów budynków o przeznaczeniu biurowym

Piana PUR to materiał izolacyjny posiadający wiele zalet, takich jak: niska masa, dobra przewodność cieplna, elastyczność oraz odporność na rozciąganie. Piana poliuretanowa pozwala na uzyskanie szczelnej i trwałej izolacji, która doskonale sprawdzi się w przypadku dachów o nietypowych kształtach. Z łatwością uszczelni także dachy na których znajdują się:

•klimatyzatory,

•panele fotowoltaiczne,

•rury przemysłowe,

•instalacje odgromowe,

•anteny, 

•wiązki kabli,

•wentylatory lub otwory wentylacyjne,

•otwory odprowadzające wodę.

Przewagą piany PUR są jej właściwości oraz metoda jaką wykorzystuje się przy jej zastosowaniu. Powłoka z piany poliuretanowej łączy ze sobą likwidację mostków termicznych z wodoszczelnością. Zwiększenie grubości z piany zakmniętokomórkowej nie powoduje zmian względem hydroizolacji. Poprawia natomiast jej właściwości termiczno-izolacyjne. Po nowej powłoce można chodzić oraz ją odśnieżać.  Warto mieć na uwadze, że dachy obiektów biurowych posiadają najczęściej duże powierzchnie, przez co dużo trudniej pozbyć się z nich wody opadowej. Zastoiny wody są czymś normalnym dla piany PUR i nie wpływają negatywnie na jej właściwości.

Lekkość piany (tylko 2kg na m2 przy 3 warstwie o grubości 3 cm) oraz możliwość jej natrysku bez zdejmowania poprzedniego pokrycia pozwala na jego zastosowanie bez zwiększenia niepotrzebnych kosztów dla inwestora. Zastosowanie piany PUR ograniczy wydzielanie CO2 do środowiska oraz zmniejszy nakłady na utrzymanie komfortowych warunków dla pracowników obiektów biurowych. W przypadku likwidacji powłoki materiał ten podlega recyklingowi oraz ponownemu użyciu.

Piana PUR może śmiało konkurować z innym, najczęściej stosowanymi materiałami takimi jak:

•sztywne płyty z wełny mineralnej,

•styropian,

•płyty z poliuretanu,

•membrany foliowe,

•folie PVC,

•folie z kompozytów,

•membrany z EPDM.

Pianę PUR zamkniętokomórkową nakłada się poprzez zastosowanie metody natryskowej. Technika ta przyśpiesza pracę, a zarazem sprawia że nowa powłoka nakładana jest dokładniej. Piana ściśle przylega do podłoża, a w kolejnych warstwach do siebie, przez co nie posiada żadnych łączeń lub spojeń. Natryskowa aplikacja ułatwia wypełnienie materiałem łączeń powłoki dachowej ze stabilizatorami czy nogami elementów takich jak wentylatory czy klimatyzatory, które są trwale złączone z dachem. Ułatwia także wejście materiału na pionowe elementy jak murki, izolując trudnodostępne miejsca i nie pozostawiając szczelin przez które woda próbowałaby się dostać.

Nasza piana zamkniętokomórkowa - TermoPiana

Dachy budynków biurowych powinny zatem spełniać dwie role - uszczelniać przeciwwodnie oraz ocieplać. Jako wykonawca takich dachów, z wieloletnim doświadczeniem, proponujemy Państwu wykorzystanie TermoPiany. Materiał na bazie piany poliuretanowej zamkniętokomórkowej idealnie sprawdził się na dachach o dużych powierzchniach. Między innymi na dachach obiektów biurowych. Oprócz doboru najlepiej dopasowanego materiału do potrzeb inwestora, w branży budowlanej szczególnie warto zwrócić uwagę także na dobór wykonawcy. Istotne żeby posiadał on sprzęt oraz doświadczenie w wykonywaniu podobnych zadań,. Dzięki temu inwestor po wykonanej realizacji będzie wiedział że dokonał najlepszego wyboru.

Śląsk

Jesteśmy na rynku budowlanym od 1988 roku

Izolacje zbiorników, natryskowe, termiczne

Ponad 1 000 000 m² natrysków różnych systemów izolacji

Nowoczesna technologia

Nowa technologia przyjazna dla środowiska

Masz pytania? Zadzwoń

+48 32 214 45 80

Copyright © 2016 GRUPA Termopian | Polityka cookies

Designed by: